Цікаво про фізичні явища

Новий вид хмар - Асператус

Чи знаєте ви, що на Землі з'явився новий вид хмар — Асператус. Лякаючі та дуже рідкісні хмари, що нагадують перевернуте вируюче море, все частіше утворюються в різних куточках світу і викликають у місцевого населення справжній жах.  Ці хмари і справді немов з декорацій для фільму жахів зійшли. Але цікаво те, що похмурі й страшні на вигляд Асператус не несуть ніякої небезпеки. Даремно люди з тремтінням в серцях очікували від них грози або ураганів.  Походження хмар досі не відоме. Так що Асператус і нині мало вивчені. А поки вчені ламають голову над природою цього дивовижного явища, мальовничі хмари стають об’єктом фотохудожників з усього світу.

Звідки береться туман?

Кожен неодноразово мав можливість спостерігати атмосферне явище – туман. Більшість людей знають, що туман – це краплинки води (у вигляді рідини) котрі висять в повітрі, безпосередньо над земною поверхнею.
Звідки береться рідина в газоподібній атмосфері Землі?
Як відомо, наша атмосфера складається, в основному,  з азоту та  кисню. Проте у ній також присутні інші гази: озон, вуглекислий газ, інертні гази, а також водяна пара. Зауважу, що речовина Н2О перебуває у газоподібному стані, і ми її бачити не можемо.
Проте внаслідок охолодження повітря, водяна пара досягає стану насичення, а при подальшому пониженні температури, вона конденсується на невеликих піщинках, неоднорідностях та домішках (пил, сажа тощо), котрі завжди присутні в атмосфері. Кількість таких домішок зростає на території міст та в місцях, де зосередженні промислові заводи,  що свідчить про забруднення повітря на даних територіях.
Тумани з водяних крапель спостерігаються головним чином при температурах повітря вище −20 °C, але може зустрічатися навіть і при температурах нижче −40 °C. При температурі нижче −20 °C переважають крижані тумани.



Спробуйте дати відповідь!

1. Що важить більше — їжа, яку людиною споживає за добу, чи повітря, яке вона вдихає за цей же період часу?


2. Куди зникає лід із замерзлої на морозі вологої білизни?




3. При якій температурі закипає вода на вершині — Джомолунгма?


Якщо потрібна допомога, натисни 


Немає коментарів:

Дописати коментар